Tilbakeblikk 2010
År 2010 ble et meget godt år for vår kennel og våre hunder samtidig med at vi feiret 40 år med rasen Irsk Ulvehund. Iflg. de uoffisielle listene blir vi også i 2010 Årets Oppdretter – for 15. gang.
Cormacs Maddox er 2 år i dag 1. januar, men er allikevel ÅRETS ULVEHUND i Norge i 2010. Han ble bl.a. 2. Beste Junior Hanhund på EIWC og 3.Beste Hanhund på den norske Spesialen og 2. Beste Hanhund på Dogs4All i november. Det har blitt flere BIR og BIM plasseringer i Norge. Han fikk også prisen for Beste Hode og uttrykk på den norske “spesialen” i 2010.
Cormacs Zeena, søster til Maddox, ble ÅRETS ULVEHUND NR. 2 og Beste Tispe i Norge. Hun ble bl.a. Beste Junior Tispe og 3. beste tispe på EIWC og 4. beste tispe på den norske Spesialen og 4.Beste Tispe på Dogs4All. Hun har flere BIR og BIM plasseringer, bl.a. debuterte huni ringen 13 måneder gammel på NKK Bø med BIR og 3.BIG.
Flere søsken har også vist seg fram med gode resultater, spesielt : Cormacs Marley og Cormacs Navasha. Så langt er 4 av disse valpene røntget for AD og HD – alle med A både foran og bak.
Siste tilskudd til familien er sjarmtrollet Pitlochry’s Irish Rose (Rosie) som er født 1. august 2010 etter Pitlochry’s O Bryan-Orak og Pitlochry’s Lovesong.





Gratulerer med alle flotte resultater i året som er godt! Vi ser veldig frem til et mer aktivt utstillingsår for vår del! Vi er jo så heldige å ha fått vakre Siah fra dere!!
Klem